Beko Instant Water Heater BWI35S2N-211
Beko Instant Heater without Pump
SKU:
BWI35S2N-211
Categories: Bathroom, Beko, Water Heater
Description
- Heating Power : 3500 W
- Min Flow Rate : 2.0L/min
- LED Mechanical Display
- Adjustable Water Temperature
- Adjustate Water Flowe Rate
- Safety : ELCB, Double Relay, Double Action Thermostat
- Built-in Surge Protector (No Overheating)
- VO Fire Prevention Material
- 5 ways shower spray with bracket and hose
Additional information
| Standard Warranty (Year) | 1 year |
|---|---|
| Special Warranty (Year) | NA |
| Description | Instant Heater without Pump |
| Color | White |
| Plug type | UK |
| Specifications | Heating Power : 3500 W Min Flow Rate : 2.0L/min LED Mechanical Display Adjustable Water Temperature Adjustate Water Flowe Rate Safety : ELCB, Double Relay, Double Action Thermostat Built-in Surge Protector (No Overheating) VO Fire Prevention Material 5 ways shower spray with bracket and hose |
| Packaging Type | Carton |
| Packed Product Dimension (H x W x D) | 58 x 27 x 9 cm |
| Product Dimension (H x W x D) | 36.7 x 24.8 x 7.6 cm |
| Net Weight (kg) | 1.7 kg |
| Voltage/Frequency | 220-240 V ~ 50 Hz |
