Beko Front Load Washing Machine(16 KG) WTK104121W
Beko Freestanding 10kg Front Load Washer
SKU:
WTK104121W
Categories: Beko, Home Appliance, Washer & Dryer
Description
- ProSmart Inverter Motor : Yes
- Energy Efficiency Class : A+++
- Display Type : Digital Display
- Number of Main Programmes : 15
- Maximum Speed(RPM): 1400
- Inner Drum Material : Stainless Steel
- AquaWave : Yes
- Daily Express/ Xpress Super Short: Yes
- Dark Care Program : Yes
- Anti Allergy Program : Yes
- StainExpert: Yes
- Fast+ function : Yes
- Hand Wash Program : Yes
- Woolmark® Apparel Care : Yes
Additional information
| MOTOR WARRANTY | 12 Years |
|---|---|
| Standard Warranty (Year) | 1 Year |
| Color / PLUG | White/UK |
| Packaging Type | Shrink |
| Packed Dimension (H x W x D) | 88 x 65 x 65cm |
| Product Dimension (H x W x D) | 84 x 60 x 64 cm |
| Net Weight/ Gross Weight (± 4 kg) | 71 / 72 kg |
| Total Power (W) | 2200 W |
| Voltage/Frequency | 220 – 240 V/ 50 Hz |
